Κάθε χρόνο η Τοπική Εφορεία Λευκού Πύργου διοργανώνει ναυτικούς αγώνες μεταξύ των 10 ναυτοπροσκοπικών Συστημάτων της Περιφερειακής Εφορείας Θεσσαλονίκης. Παρακάτω καταγράφονται τα κύπελλα και τα μετάλλια, που έχει κατακτήσει το 6ο Σύστημα. Τα παρακάτω αποδεικνύουν, τουλάχιστον όσο αφορά τη ναυτική κατάρτιση, το επίπεδο στο οποίο βρίσκεται το Σύστημά μας τα τελευταία χρόνια.

2010

Optimist Λυκοπούλων Μαυροφρύδης Βαγγέλης
Optimist Λυκοπούλων Μπογδάνης Ηλίας
Optimist Ναυτοπροσκόπων Ταχτσίδου Κατερίνα
Optimist Ναυτοπροσκόπων Τεζαψίδης Δημήτρης
Fin Ναυτοπροσκόπων Μήτρου Βαλέρια
Fin Ναυτοπροσκόπων Καράτσαλης Νίκος
Fin Ανιχνευτών Καραπερίδης Αλέξανδρος

4.20 κ 4.70 Ανιχνευτών

Μήτρου Κορίνα-Αθανασιάδου Ίλια

4.20 κ 4.70 Ανιχνευτών

Γκρούνη Θεανώ-Μήτρου Κέλλη

4.20 κ 4.70 Ανιχνευτών

Καραπερίδης Αλέξανδρος- Μιχαλάκος Θανάσης
Κωπηλασία Παλαιών Μυλωνά Πέπη ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία Παλαιών Τσικούρα Πέννυ IΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Μαργαρίτης Γιώργος ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Χαμπερόπουλος Δημήτρης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Rally Aντωνιάδης Αντώνης AΜΦΙΤΡΙΤΗ
Rally Γεωργακάκης Στάθης  ΑΙΓΕΑΣ
Rally Αλεξανδρίδης Φώτης IEΡAΞ

2009 – ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist Λυκοπούλων Μαυροφρύδης Βαγγέλης
Optimist Λυκοπούλων Ματζαρίδου Χρυσούλα
Optimist Λυκοπούλων Μαυροφρύδης Δημήτρης
Optimist Ναυτοπροσκόπων Τεζαψίδης Δημήτρης
Optimist Ναυτοπροσκόπων Ματζαρίδης Νικόλας
Optimist Ναυτοπροσκόπων Ταχτσίδου Κατερίνα
Fin Ναυτοπροσκόπων Τιμοθέου Κατερίνα
Fin Ανιχνευτών Γεωργακάκη Μαρία
Fin Ανιχνευτών Μήτρου Κέλλη

4.20 κ 4.70 Ανιχνευτών

Καραπερίδης Αλέξανδρος- Μιχαλάκος Θανάσης
Κωπηλασία Παλαιών Ξούρης Νίκος ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Μαργαρίτης Γιώργος ΑΙΓΕΑΣ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) Γεωργακάκης Στάθης ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) Γεράκης Βασίλης ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων Γεωργακάκης Στάθης ΑΙΓΕΑΣ

2008 – ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist Λυκοπούλων Τεζαψίδης Δημήτρης
Optimist Λυκοπούλων Ταχτσίδου Κατερίνα
Optimist Λυκοπούλων Μαυροφρύδης Δημήτρης
Optimist Ναυτοπροσκόπων Ματζαρίδης Νικόλας
Fin Ναυτοπροσκόπων Αθανασιάδου Ίλια
Fin Ανιχνευτών Γεωργακάκη Μαρία
Fin Ανιχνευτών Κίτσος Γιάννης
Κωπηλασία Παλαιών Τσανακτσίδης Θόδωρος ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Χαμπερόπουλος Δημήτρης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) Γεράκης Βασίλης ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) Χίτζιος Δημήτρης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων Αντωνιάδης Αντώνης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων Γεωργακάκης Στάθης ΑΙΓΕΑΣ

2007 – ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist Λυκοπούλων Μήτρου Βαλέρια
Optimist Λυκοπούλων Ματζαρίδης Νικόλας
Optimist Λυκοπούλων Τεζαψίδης Δημήτρης
Optimist Ναυτοπροσκόπων Μήτρου Κορίνα
Optimist Ναυτοπροσκόπων Ξούρης Δημήτρης
Fin Αθανασιάδης Σωτήρης
Fin Κίτσος Γιάννης
Fin Σεβαστόπουλος Γιάννης
Κωπηλασία Παλαιών Ξούρης Νίκος ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία Παλαιών Κουκουβίτης Γιώργος ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Τσανακτσίδης Θόδωρος ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών Χαμπερόπουλος Δημήτρης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) Πολυχρονιάδης Γιώργος ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) Πολυχρονιάδης Γιώργος ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων Αντωνιάδης Αντώνης ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων Ζαφραντζής Γιάννης ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ

2006 – 2o ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist
Optimist
Optimist
Optimist
Fin
Fin
Fin
Κωπηλασία Παλαιών ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία Παλαιών ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Παλαιών ΑΙΓΕΑΣ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία)
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία)
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΙΕΡΑΞ

2005 – 2o ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ


Optimist
Optimist
Optimist
Fin
Fin
Κωπηλασία Βετεράνων ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Βετεράνων ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Βετεράνων ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

2004   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ


Optimist
Optimist
Fin Φίλιππος
Fin Βεργίνα
Κωπηλασία Βετεράνων ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία Βετεράνων ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Βετεράνων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Βετεράνων ΑΙΓΕΑΣ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΑΕΤΟΣ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

2003   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist
Optimist
Optimist
Κωπηλασία Βετεράνων ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ

2002   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist Βουκεφάλας
Finn Βεργίνα
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

2001   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ


Finn Φίλιππος
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Βετεράνων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

2000   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ


Optimist Βουκεφάλας
Finn Φίλιππος
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία Βετεράνων ΑΕΤΟΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

1999   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist Σάρισσα
Optimist Βουκεφάλας
Finn Φίλιππος
Finn Βεργίνα
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΕΤΟΣ

1998   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist
Optimist
Optimist
Finn
Finn
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία)
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΙΓΕΑΣ

1997   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist nbsp
Optimist
Optimist
Finn
Finn
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Rally ΙΕΡΑΞ
Rally ΑΙΓΕΑΣ
Rally ΑΕΤΟΣ

1996   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία)
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)

1995   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Optimist
Optimist
Finn
Finn
Sharpies
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΑΙΓΕΑΣ

1994   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Sharpie
Finn
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Γενική Κωπηλατική
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΙΕΡΑΞ

1993   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

1992   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Sharpies
Finn
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)

1991   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (A’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ

1990   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (A’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία)
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Πολυνίκες Κολυμβητικών

1989   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (A’ Κατηγορία)

1988   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (A’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία) ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΕΤΟΣ

1987   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Κωπηλασία (A’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (A’ Κατηγορία) ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ

1986   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Γενική Βαθμολογία A’ Κατηγορίας
Γενική Βαθμολογία Β’ Κατηγορίας
Γενική Βαθμολογία στην Ιστιοπλοΐα
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΙΕΡΑΞ

1985   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Sharpies
Κωπηλασία (Α’ Κατηγορία)
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία)
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ

1984

Γενική Βαθμολογία στην Ιστιοπλοΐα
Optimist
Κωπηλασία (Μικρή Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ

1983

Κωπηλασία (Μεγάλη Κατηγορία)

1982   –   ΠΟΛΥΝΙΚΕΣ

Sharpies
Κωπηλασία (Α’ Κατηγορία) ΙΕΡΑΞ
Κωπηλασία (Β’ Κατηγορία)
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΕΤΟΣ

1981

ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΘ-ΤΕΛΠ
Sharpies
Sharpies
Κωπηλασία (Α’ Κατηγορία)

1980

Γενική Βαθμολογία στην Ιστιοπλοΐα
Optimist
Sharpies

1977

Γενική Κατάταξη
Optimist
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων ΑΕΤΟΣ

1976

Optimist

1975

Γενική Κατάταξη
Optimist
Optimist
Κωπηλασία (Α’ Κατηγορία)
Κωπηλασία (1200m)
Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων

1974

Ιστιοπλοΐα Φαλαινίδων
Optimist Ναυτοπροσκόπων